Panasonic představil nový zoom s optickou stabilizací a netradičním rozsahem 12–60 mm

Firma Panasonic přichází s univerzálním objektivem pro systém Mikro 4/3. Objektiv nese označení LUMIX G VARIO 12–60 mm f/3,5–5,6 a kromě univerzálnosti potěší zejména malými rozměry a nízkou hmotností.

Objektiv je vybaven optickou stabilizací POWER O.I.S., která funguje i pokud objektiv nasadíte na tělo s druhým stabilizátorem v těle. Konstrukce objektivu čítá 11 optických členů v 9 skupinách, z toho jsou tři členy asférické, jeden ED člen s nízkou disperzí. Zabraňují zkreslení a slouží pro zvýšení obrazové kvality. Clona objektivu je tvořena sedmi lamelami, Panasonic garantuje kruhový otvor pro přijemnou kresbu bokehu.

panasonic2

Ostření zajišťuje interní ostřící mechanismus s krokovým motorkem, který dokáže vyvinout rychlost až 240 snímků za sekundu. Ostřící mechanismus využívá také porovnávání kontrastu a měl by být rychlý a tichý.

Tělo objektivu je utěsněno proti vlhkosti a prachu. V obchodech se s novým Panasonicem setkáme v průběhu března a cena byla v přepočtu stanovena na přibližných 12 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 28. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře