Panasonic pracuje na dvou nových objektivech

Společnost Panasonic v tomto týdnu vysypala z rukávu hned několik novinek. Kromě čerstvě oznámených fotoaparátů se chystá uvést na trh dva objektivy Lumix G 25 mm f/1,7 a Leica DG 100–400 mm f/4-6,3 pro Micro 4/3 fotoaparáty.

panasonic-25mm

Lumix 25 mm  je ekivalentní ohnisku 50 mm v přepočtu na kinofilm, které je přibližně stejné jako perspektiva lidského zraku. Můžete si tedy dobře představit, jak bude vypadat výsledná kompozice fotografie. Objektiv je navržen tak, aby efektivně spolupracoval s aktuálními technologiemi Panasonic, jako je systém automatického ostření Depth From Defocus (DFD).

Druhou novinkou je teleobjektiv Leica DG 100–400 mm (v přepočtu na kinofilm 200–800 mm), který je taktéž kompatabilní s technologií DFD. Perfektně ostré snímky má kromě autofokusu zajistit optická stabilizace POWER O.I.S. Objektiv je určen i do náročnějších podmínek díky odolnosti proti prachu a vlhkosti.

Cena obou objektivů zatím není známa, stejně tak nebylo stanoveno finální datum vydání objektivů.

Poslední aktualizace 17. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře