Opavský Dům umění ukáže, jak se žije handicapovaným

Výstavu Nejeden život fotografa Imricha Vebera uvede Dům umění v Opavě. Představí tak třetí část dlouhodobého dokumentu, který sleduje osudy a životy uživatelů sociálního zařízení Marianum v Opavě. Veber tentokrát dokumentuje stěhování zařízení do nových prostor a snahy zařadit se do majoritní společnosti.

Autorův dokumentární projekt bude na jaře příštího roku zakončen vydáním souborné reprezentativní knihy. Imrich Veber je absolventem Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, vydal již několik knih a má za sebou společné i samostatné výstavy v České republice i zahraničí.

Výstava nejeden život bude zahájena 11. listopadu v 17 hodin v kostele sv. Václava v opavském Domě umění na Pekařské ulici. Po tomto datu bude přístupná denně od 10 do 18 hodin. Informace o trvání výstavy sledujte na stránkách Domu umění.

Poslední aktualizace 4. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře