Olympus OM-D E-M10 Mark II přináší pětiosou stabilizaci a další vylepšení

Nejnovějším fotoaparátem z dílny firmy Olympus je bezzrcadlovka OM-D E-M10 Mark II s 16megapixelovým CMOS snímačem a malým celokovovým tělem. Nástupce starší E-M10 přebírá mnoho vylepšení od vyspělejších modelů E-M1 a E-M5 Mark II.

omdblackfront

blackrear

Jednou z nejžhavějších novinek je pětiosá stabilizace obrazu integrovaná v těle fotoaparátu, která podle výrobců umožní prodloužit expozici až o 4EV a zajistí ostré snímky i za horších světelných podmínek. E-M10 II nabízí rozsah ISO od 200 (rozšiřitelný na 100) až po 25 600.

silvertop

Vylepšení se dočkal také elektronický hledáček, který má nyní rozlišení 2,36 Mpx a 100% pokrytí snímaného obrazu. Mezi další funkce fotoaparátu patří také schopnost snímat 4K video v režimu Time Lapse, možnost vybírat zaostřovací bod na dotykovém LCD při současném sledování obrazu v hledáčku nebo rychlejší kontinuální zaostřování.

tiltinglcd

Fotoaparát by měl být dostupný od září 2015, cena byla v přepočtu stanovena na necelých 15,5 tisíc Kč za samotné tělo.

Poslední aktualizace 25. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře