https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2016/09/96573-e1474491949221.jpg

Olympus E-M1 Mark II přinese výjimečnou rychlost

Právě probíhající fotografický veletrh Photokina odstartoval nálož novinek na trhu s fotoaparáty, objektivy i příslušenstvím. Jednou ze značně zajímavých je uvedení nového modelu E-M1 Mark II firmou Olympus. Co do rychlosti bude opravdu ďábelský.

alternateview5_5

E-M1 Mark II zvládne 15 snímků za sekundu při mechanické závěrce, 60 snímků za sekundu při elektronické. I pokud zapnete funkci AF Tracking, která udržuje určitý objekt stále zaostřený, zůstávají hodnoty vysoké – 10 pro mechanickou a 18 snímků za sekundu pro elektronickou závěrku. Fotoaparát tak bude až 3,5krát rychlejší než jeho předchůdce. Pomáhá tomu i vysokorychlostní obrazový procesor QuadCore TruePic VIII.

alternateview4_4

Fotoaparát bude osazen 20,4Mpix Live MOS snímačem. Nabídne mimo jiné 5osou stabilizaci obrazu, 121 křížových ostřících bodů, odolnost proti mrazu, prachu i vlhkosti. Samozřejmostí pak je natáčení videa ve 4K.

Informace o dostupnosti nebo plánované ceně zatím zveřejněny nebyly. Olympus se však nechal slyšet, že s fotoaparátem bychom se na trhu měli setkat už někdy ke konci tohoto roku.

Okomentujte článek