Olympus Air A01 promění smartphone v poctivý fotoaparát

Originální fotoaparát od firmy Olympus je na trhu už od února. Prodával se však pouze v Japonsku a až od tohoto měsíce jej bude možné také pořídit v USA.

olympusairdiagonal

Jde o inovativní zařízení, které postrádá obrazovku a svým vzhledem spíše připomíná objektiv. Pomocí bezdrátového připojení jej však můžete propojit s chytrým telefonem, jehož prostřednictvím lze fotoaparát ovládat a který nahrazuje chybějící displej.

olympusairfrontback

Fotoaparát disponuje 16megapixelovým snímačem MFT, dokáže natáčet Full HD video, snímat rychlostí 10 snímků za sekundu. Fotografie ukládá také do formátu RAW a vydrží až 320 záběrů na jedno nabití.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=t3tCXeH16oE&w=560&h=315]
Air A01 je kompatabilní se všemi Micro Four Thirds objektivy. U nás ho lze pořídit pouze prostřednictvím ebay.com za cenu, která se pohybuje okolo 10 tisíc Kč za samostatné tělo.

Poslední aktualizace 3. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře