Olomoucká výstava Martina Vágnera prozkoumává hranice Evropy v Rusku

Olomoucké Café Amadeus hostí výstavu fotografií Martina Wágnera zachycující běžný život převážně na území Ruska. Cyklus Kde začíná Evropa byl v roce 2012 oceněn na soutěži Czech Press Photo prvním místem v kategorii Každodenní život.

wagner2

Martina Wágnera Rusko zajímalo už od dětských let, postupně se vypravil také na Ukrajinu nebo do Podkarpatské Rusi. Na jeho fotografiích najdete snímky ze starých sibiřských komunit, záběry pastevců a lovců velryb na Čukotce, fotografie z bývalých gulagů nebo z transsibiřské magistrály. Původně začínal fotografovat na černobílý film, přesunul se k digitálnímu fotoaparátu, černobílá na jeho snímcích ale zůstala.

Výstava bude zahájena vernisáží 26. dubna 2016 v 17 hodin v Café Amadeus na Václavském náměstí v Olomouci. Úvodní slovo pronese Jindřich Štreit. Výstava potrvá do 26. června a je přístupná denně od 10 do 20 hodin, v pondělky od 12 do 20 hodin.

Poslední aktualizace 17. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře