Obrazem: Dva festivaly za měsíc

Během března a dubna jsem se pohyboval v Nepálu a Thajsku. Časově mi tyto cesty vyšly na dva různé místní svátky či festivaly, chcete-li, během jednoho měsíce. Oba podobné, ale přesto jiné. Fotografování bylo trošku náročnější, co se týče vodotěsnosti techniky, ale fotoaparát nešlo nechat doma. 

Prvním svátkem, který jsem zažil v Nepálu byl hinduistický Holi. Druhým pak tradiční oslavy nového roku v Thajsku – Songkran. Zatímco během Holi jsem skončil celý pokrytý pestrými barvami, při Songkranu jsem po čtyři dny byl komplet mokrý od hlavy k patě.

A jak jsem fotil? Volil jsem tu nejjednodušší, resp. nejbezpečnější, cestu pro můj hardware. Do ulic jsem vyrazil s kamerou GoPro s tím, že sice nebudu moct dobře ovlivnit kompozici, ani přesný okamžik, ale zkušenost mi napovídala, že z desítek či stovek záběrů nakonec něco přeci jen vyberu.

Rozhodnutí netahat fotoaparát bez pořádné ochrany se nakonec vyplatilo. Během focení jsem totiž neustále musel vodotěsný obal kamery čistit od barev či vody, aby byly fotografie dobře čitelné. Kamera nekamera, místní ani turisti neměli slitování.

Holi

Festival Holi, Nepál.

Festival Holi, Nepál.

Festival Holi, Nepál.

Festival Holi, Nepál.

Festival Holi, Nepál.

Songkran

Svátek Songkran, Thajsko.

Svátek Songkran, Thajsko.

Svátek Songkran, Thajsko.

Svátek Songkran, Thajsko.

Svátek Songkran, Thajsko.

Finální výběr snímků ze svátku Holi můžete vidět zde a ze Songkranu zde v galerii Zonerama.

Poslední aktualizace 30. dubna 2014

2 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Tomáš Slavíček

Téměř sedm let pracoval pro fotografický časopis DIGIfoto. Nyní se na volné noze živí psaním, focením, učením a propojováním textu s obrazem. Stále u něj platí, že potřebuje za svou prací vidět nějaký vizuální výsledek, byť by to měl být virtuální obraz prohlížený pouze na monitoru počítače. Osobní web.

Číst všechny články.

Komentáře