Nový Samsung Galaxy S7 k ostření využívá Dual Pixel

„Duální pixely“, jedna z proklamovaných technologických výsad nedávno uvedené zrcadlovky Canon EOS 80D, jsou součástí fotoaparátu nového chytrého telefonu Samsung Galaxy S7 (a také jeho verze S7 Edge). Je to poprvé, co se tato technologie objevila v telefonech.

24543851584_2f771cfb0a_k

Snímač pomocí této technologie rozdělí každý pixel na dvě fotodiody a ty pak využívá pro fázovou detekci. Což ve výsledku znamená mnohem více pixelů, na něž lze ostřit a rychlejší ostření vůbec. Jaká je rychlost ve srovnání s modelem S6, si můžete prohlédnou v následujícím videu:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PZkAuyZ7kFk&w=560&h=315]
 

Snímač fotoaparátu Galaxy S7 pochází od Sony, disponuje 12Mpix a má velikost 1/2,5″, clona má hodnotu f/1.7, dostupná je také optická stabilizace obrazu. Cena fotoaparátu se pohybuje okolo 20 tisíc Kč (verze Edge je o něco dražší).

Poslední aktualizace 6. března 2016

1 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře