Nový Nikon D5600 umožní stále propojení s chytrým zařízením

Společnost Nikon přidává nového člena do řady fotoaparátů D5x00 určené především začátečníkům. Nový model D5600 oproti staršímu D5500 nepřináší výrazné změny, několik novinek se přesto najde.

103240

Jednou z nich je funkce SnapBridge, která využívá technologie Bluetooth s nízkým příkonem pro trvalé spojení fotoaparátu s chytrým telefonem nebo tabletem. Díky tomu můžete synchronizovat své fotografie přímo při jejich pořizování, přenášet videa nebo používat chytré zařízení pro dálkové ovládání fotoaparátu. Skrze SnapBridge můžete do fotoaparátu z chytrého telefonu přenášet také GPS informace a vkládat je k fotografiím.

103245 103152

K novinkám patří také funkce pro natáčení time-lapse videí či vylepšení funkčnosti dotykového ovládání. Základní parametry se však oproti předchozímu modelu nezměnily. Fotoaparát využívá stejný procesor Expeed 4, 24,2Mpx snímač a také stejný displej. Rychlost snímání taktéž zůstala na 5 snímcích za sekundu.

Informace o ceně a dostupnosti zatím nebyly zveřejněny.

 

Poslední aktualizace 12. listopadu 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře