Nový Nikkor 105 mm nabídne impozantní světelnost f/1,4

Nikon se pořádně vytáhl s nejnovějším sklem AF-S Nikkor 105 mm f/1,4E ED. Tohle nové portrétní sklo skutečně dosahuje takto vysoké světelnosti a Nikon uvádí, že mezi full frame objektivy pro zrcadlovky s tímto ohniskem je prozatím jediný svého druhu.

Objektiv ukrývá 14 prvků v 9 skupinách včetně 3 ED členů. Clona se skládá z devíti lamel a umožňuje tak vykreslit kruhový bokeh. Objektiv je poměrně těžký, váží téměř 1 kilogram. Trošku překvapivým faktem je, že objektiv nemá žádnou redukci vibrací, kterou disponuje jeho předchůdce stejného ohniska. Výrobce však slibuje perfektní ostrost a podání barev až do rohů snímku i při maximální cloně. Těmto okrajovým částem snímků věnovali inženýři podle slov Nikonu při vývoji zvláštní pozornost.

Ukázkové snímky, © Drew Gurian, Nikon

Ukázkové snímky, © Drew Gurian, Nikon

Cena objektivu není malá, v přepočtu se šplhá přes 65 tisíc Kč. V obchodech bychom pak nový Nikkor měli vidět na konci srpna.

Poslední aktualizace 27. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře