Nový Canon 35 mm f/1,4 se nejspíš objeví na konci roku

Podle serveru Canon Rumours se proslýchá, že firma Canon by do konce roku 2015 měla oficiálně oznámit vydání nové verze objektivu Canon 35 mm f/1,4 II. Po nedávném uvedení vylepšeného modelu 50 mm f/1,8 by tak šlo o další inovaci v oblasti pevných skel.

Z posledních informací vyplývá, že nový objektiv právě testuje vybraná skupinka fotografů. Pozornost prý byla věnována voděvzdornosti a odolnosti proti prachu. Co se týče konstrukce, objektiv by měl být delší než jeho předchozí verze a předpokládá se také menší závit filtru 67 mm.

Canon se na trhu objektivů ocitl poněkud pod tlakem vlivem konkurenčních modelů třetích stran. U 35mm ohniska je tomu tak zejména po vydání velmi dobře hodnoceného modelu Sigma 35 mm f/1,4 ART. Dalším z rivalů se stal výrobce Yongnuo, který naopak vsází na velmi nízkou cenu.

Poslední aktualizace 9. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře