Milujete fotografii, ZPS a umíte natáčet videa? Možná hledáme právě vás!

Novinky od Fujifilmu: „selfie“ fotoaparát X-A3 a objektiv XF 23 mm F2

Fujifilm představil nový kompaktní fotoaparát X-A3 určený zejména začínajícím fotografům. Navazuje na starší model X-A2 a výrobce se zaměřil především na snazší pořizování autoportrétů. Primárně k tomuto účelu slouží dotykové LCD, které ani při otočení o 180° není zastíněno fotoaparátem.

Focení portrétů napomáhají i další funkce, jako je automatické ostření na oči subjektu, které se aktivuje při otočení displeje. Režim Portrait Enhancer umožňuje nastavit zjasnění odstínů pleti. Focení autoportrétů také usnadňuje možnost aktivovat spoušť stisknutím svislého ovládacího voliče, který je při otočení fotoaparátu pohodlněji dosažitelný.

X-A3_Brown_16-50mm_front_07 X-A3_Brown_back_07

Uvnitř X-A3 najdeme 24Mpx CMOS snímač s 49bodovým systémem autofokusu. Normální rozsah citlivosti je ISO 200 až ISO 6400 (rozšiřitelný do ISO 25 600). Fotoaparát umí natáčet video ve Full HD. Vsází také na retro design a režimy simulace filmu.

Nový model X-A3 by měl být dostupný od září, doporučená cena sahá v přepočtu k 15 tisícům Kč.

csm_header_news_XF23mmF2-R-WR_783a8a8b28

Kromě selfie novinky představil Fujifilm také lehký širokoúhlý objektiv FUJINON XF 23mm F2 R WR. Konstrukcí a velikostí je podobný modelu XF 35mm F2. Váží pouhých 180 g, konstrukce je utěsněna proti nepříznivým povětrnostním vlivům. Pro tiché automatické ostření využívá krokový motorek. Skládá se z 10 prvků v šesti skupinách (2 členy jsou asférické), clona čítá 9 lamel. Dostupný bude taktéž od září, v přepočtu za necelých 11 tisíc Kč.

 

Poslední aktualizace 26. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře