Novinka od Canonu – plnoformátový 1D X Mark II se stává králem své značky

Canon po době napjatého očekávání přichází s top modelem své řady zrcadlovek, modelem EOS 1D S Mark II. Přináší přepracovaný systém ostření, 4K video i vylepšený snímač.

Uvnitř novinky najdeme 20,2Mpx CMOS snímač s citlivostí ISO 100 až 51 200 (rozšiřitelnou až na 409 600). O zpracování obrazu se stará dvojice procesorů DIGIC 6+. Fotoaparát zvládá fotografovat rychlostí 14 snímků za sekundu, při živém náhledu až 16 snímků za sekundu.

canon-5

Ostřící systém disponuje 61 body, z nichž je 41 křížových a pokrývají větší část obrazu. Citlivost ostření si vede lépe i při slabém osvětlení, fotoaparát je schopen zaostřit již od -3EV.

canon-2

1D X Mark II má vestavěnou GPS, která ukládá data o místě do EXIFu fotografií. U závěrky fotoaparátu je garantována minimální životnost 400 tisíc cyklů. Fotoaparát je vyroben z hořčíkové slitiny a je odolný povětrnostním podmínkám. Na zadní straně najdeme LCD s 1,62 miliony bodů.

canon-3

 

Video je možné pořizovat ve 4K rozlišení se snímkovací frekvencí 60p nebo s rozlišením 1080p a frekvencí 120 fps. Funkce Dual Pixel AF umožňuje kontinuální automatické ostření při záznamu videa.

Fotoaparát bude dostupný od dubna tohoto roku, cena byla stanovena na 164 990 tisíc Kč.

 

Poslední aktualizace 3. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře