Nové aplikace: Prisma, inteligentní focení s Microsoftem a automatický převod černobílé na barvu

Světu mobilních aplikací spojených s fotografií v posledních týdnech velí aplikace Prisma. Její mise je velmi jednoduchá – vyberte nebo nasnímejte fotografii, zvolte styl svého oblíbeného malíře a za pár momentů uvidíte vaši fotku, jakoby ji on sám namaloval. Zábavný převod fotografií do obrázků do různých malířských stylů zajišťuje kombinace postupů umělé inteligence a využití neuronových sítí. Aplikace je dostupná pro iOS a Android.

prisma

Umělou inteligenci využívá také chytrá aplikace fotoaparátu Microsoft Pix. Nemusíte dělat vlastně vůbec nic kromě zmáčknutí spouště. Aplikace sama upravuje potřebná nastavení, aby pořídila co nejlepší možné fotky. Pořizuje 10 snímků před tím a po tom co zmáčknete spoušť, vybere až tři nejlepší a ostatní snímky použije například k opravení šumu nebo expozice. Aplikace byla spuštěna zatím pouze pro iOS.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=V03FBXUb1C4&w=560&h=315]

I poslední – tentokrát webová aplikace projektu Algorithmia – stojí na síle umělé inteligence. Pomocí algoritmů strojového učení dokáže automaticky „vybarvit“ černobílou fotografii. Za tímto nápadem  stojí trojice výzkumníků z univerzity v Berkley. Převedené barevné obrázky zatím vykazují ještě viditelné nedostatky, ale přesto jsou výsledky docela ohromující. Jen si to představte, jak by vypadaly všechny vaše staré černobílé snímky uložené v rodinných albech v barvách. Ostatně to můžete zkusit, stačí vložit URL adresu jakéhokoliv obrázku na web aplikace.

algorithmia2

Poslední aktualizace 1. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře