Nová výstava v Galerii Fotografic pátrá po vzpomínkách na srílanské tsunami

Duo fotografů Zuzana Halánová a Daniel Laurinc se 10 let po katastrofickém zásahu vlny tsunami na Srí Lance vypravili na ostrov pátrat po obrazu neštěstí ve vzpomínkách lidí. Vzniklý soubor snímků Ponořeni v čase prostřednictvím portrétů či nalezených předmětů reflektuje, jak se v paměti usazená událost odráží do dnešního života lidí. Zhlédnout jej můžete v pražské Galerii Fotografic.

Autoři naráží na zamlženost a subjektivitu lidské paměti, na naši tendenci vnímat své vzpomínky jako jasné a objektivní. Ohledávají fragmenty událostí, které zůstaly uloženy v podvědomí lidí, ovlivněné kdysi prožívanými emocemi.

Halánová i Laurinc jsou absolventi Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, účastnili se mnohých fotografických festivalů i stáží, např. ve fotografické agentuře Magnum.

Vernisáž výstavy Ponořeni v čase se odehraje zítra, 23. března v 19 hodin v Galerii Fotografic na Stříbrné ulici v Praze. Fotografie zde zůstanou až do 30. dubna a prohlédnout si je budete moci denně kromě středy od 13 do 18 hodin.

Poslední aktualizace 23. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře