Nová Leica M Monochrom se navrací ke kráse černobílé fotografie

Společnost Leica představila v uplynulém týdnu nový dálkoměr Monochrom M (typ 246). Jde o nástupce prvního a jediného digitálního fotoaparátu na světě, který pořizuje pouze černobílé snímky.

FEATURE-4-2-A-discreet-delight_teaser-480x320

Fotoaparát je vybaven monochromatickým 24megapixelovým full-frame CMOS snímačem bez RGB mřížky a AA filtru . Leica uvádí, že vytvořené černobílé fotografie dosahují mnohem vyšších úrovní kontrastu a ostrosti, než umožňuje barevná fotografie.

FEATURE-8-Mocing-pictures-in-M-quality_teaser-480x320

K novým vlastnostem Leicy M Monochrom patří 2GB vyrovnávácí paměť, nastavení citlivosti až k ISO 25 000, full HD video a 3palcové LCD s téměř nerozbitným safírovým křišťálovým krycím sklem. Nově je možné fotografovat také prostřednictvím živého náhledu. Tělo fotoaparátu je vyrobeno z vysoce odolné hořčíkové slitiny.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7Kbx2gHXxbs&w=560&h=315]

Fotoaparát je kompatabilní nejen se všemi objektivy řady M, ale při použití adaptéru také s objektivy Leica R. Monochrom M (typ 246) bude dostupný od května v přepočtu za přibližných 180 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 1. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře