Nikon vylepšil objektiv 70-200 mm f/2.8 a představil tilt-shift 19 mm f/4

Nikon uvádí na trh dva objektivy. Prvním z nich je inovovaná verze teleobjektivu AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR. Druhým je pak úplná novinka PC Nikkor 19 mm f/4E ED s dvěma otočnými mechanismy.

afs_70_200_2-8e_fl_ed_1

Pro Nikkor 70–200 mm připravili výrobci zdokonalené zaostřování při sledování pohybujících se objektů a rovněž řízení expozice. Objektiv disponuje novým režimem redukce vibrací SPORT. Oproti předchozí verzi má nabídnout lepší výkonnost až do krajů obrazu. Minimální zaostřovací vzdálenost se snížila na 1,1 m. Tubus objektivu je vyroben z hořčíkové slitiny a sklo je lehčí než jeho předchůdce. Cena se v přepočtu blíží 70 tisícům Kč, u nás zatím ještě nebyla stanovena.

pc_19_4e

Druhý z dvojice PC Nikkor 19 mm zaujme krajináře či fotografy architektury. Jde o vůbec první objektiv formátu FX vybavený korekci perspektivy (PC) se dvěma otočnými mechanismy. V podstatě se jedná o tzv. tilt-shift objektiv. Lze jej naklápět a vysouvat zároveň i samostatně. Naklápění je možné provést v úhlu 90° v obou směrech a objektiv lze otáčet okolo optické osy taktéž až v úhlu 90°. V konstrukci najdeme dva asférické členy, tři optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla a antireflexní vrstvy, které dohromady eliminují různorodé obrazové a barevné vady a odlesky. Cena novinky se v přepočtu pohybuje okolo 84 tisíc Kč, přesná cena pro český trh zatím známa není.

Poslední aktualizace 19. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře