Nikon rozšiřuje rodinu objektivů Nikkor o tři nové kousky

Už několik dní zpátky jste se mohli dočíst o chystaných novinkách Nikonu. Tři nové přírůstky mezi objektivy – AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,8G ED a AF-S NIKKOR 200–500 mm f/5,6E ED VR – jsou oficiálně na světě.

Nikkor-AFS_24_70E_ED_VR_side

Největší pozornost se upíná na inovovanou verzi populárního ohniska 24–70 mm, která přináší novou optickou konstrukci, redukci vibrací, elektromagnetickou clonu, ultrazvukový zaostřovací motorek SWM a také odolnější mechanické provedení. Cena objektivu byla v přepočtu stanovena na necelých 60 tisíc Kč.

nikon24mm1

Další novinka 24 mm f/1,8 má být především kompaktním, lehkým a dostupným objektivem pro fotografy, kteří si chtějí užít výhod pevného širokého skla s nízkou světělností. Objektiv disponuje optickými členy ED s nízkým rozptylem světla, asférickými prvky i antireflexní vrstvou Nano Crystal Coat pro vysokou obrazovou kvalitu. Cena činí v přepočtu přibližných 18 tisíc Kč.

200500mm2

Posledním přírůstkem je superteleobjektiv 200–500 mm f/5,6, který zaujme především sportovní a outdoor fotografy. Vybaven je elektromagnetickou clonou i systémem redukce vibrací, jehož součásti je nedávno vyvinutý režim Sport pro stabilní obraz v hledáčku při sledování pohybujícího se objektu. Cena byla stanovena v přepočtu na téměř 35 tisíc Kč.

Podrobné informace o nových modelech najdete na webu Nikon.

Poslední aktualizace 5. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře