Nikon předvádí pohotovost D500 na fotografiích rozmašírovaného jídla

Profesionální APS-C zrcadlovka Nikon D500 byla představena už před nějakou dobou. Nikon ji svěřil do rukou fotografa Tom Milese, aby otestoval rychlost, výkonnost a pohotovost tohoto fotoaparátu. Kampaň pojmenovaná The Moment of Impact má vyzdvihnout přednosti fotoaparátu, jako je nebývale rychlé obrazové zpracování.

Milesovi pózoval světový šampion v bojovém umění Tom Duquesnoy. Na něm bylo rychlým pohybem rozbít různé druhy jídla – meloun, dort, krabici s džusem, dýni, vejce a dokonce i ledový plát. Cílem bylo zmrazit pohyb v plné ostrosti a zachytit tak moment, který je jinak lidskému oku ukrytý.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZxbArllIf2E]

Focení probíhalo uvnitř za použití několika blesků, tak aby měl Miles plnou kontrolu nad světlem. Podařených výsledků dosáhl využitím sériového snímání 10 snímků za sekundu, zvýšením citlivosti ISO a snížením výkonu blesků, které se tak mohly dobíjet rychleji. Celý postup popsal Miles v blogu na serveru Photosmudger (v angličtině).

nikon_d500_camera_moment_of_impact_pumpkin_01-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_cake_02-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_eggs_01-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_ice_02-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_orange_juice_01-original

Poslední aktualizace 30. listopadu 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře