https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2016/11/nikon_d500_camera_moment_of_impact_watermelon_03-original-e1480531144492.jpg

Nikon předvádí pohotovost D500 na fotografiích rozmašírovaného jídla

Profesionální APS-C zrcadlovka Nikon D500 byla představena už před nějakou dobou. Nikon ji svěřil do rukou fotografa Tom Milese, aby otestoval rychlost, výkonnost a pohotovost tohoto fotoaparátu. Kampaň pojmenovaná The Moment of Impact má vyzdvihnout přednosti fotoaparátu, jako je nebývale rychlé obrazové zpracování.

Milesovi pózoval světový šampion v bojovém umění Tom Duquesnoy. Na něm bylo rychlým pohybem rozbít různé druhy jídla – meloun, dort, krabici s džusem, dýni, vejce a dokonce i ledový plát. Cílem bylo zmrazit pohyb v plné ostrosti a zachytit tak moment, který je jinak lidskému oku ukrytý.

Focení probíhalo uvnitř za použití několika blesků, tak aby měl Miles plnou kontrolu nad světlem. Podařených výsledků dosáhl využitím sériového snímání 10 snímků za sekundu, zvýšením citlivosti ISO a snížením výkonu blesků, které se tak mohly dobíjet rychleji. Celý postup popsal Miles v blogu na serveru Photosmudger (v angličtině).

nikon_d500_camera_moment_of_impact_pumpkin_01-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_cake_02-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_eggs_01-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_ice_02-original

nikon_d500_camera_moment_of_impact_orange_juice_01-original

Okomentujte článek