Nikon potvrzuje šuškandu oficiálním ohlášením Nikkoru 16–80 mm f/2,8–4

Po nových teleobjektivech potvrzuje Nikon také vydání objektivu Nikkor AF-S DX 16–80 f/2,8–4E ED VR, všestranného kousku určeného pro náročné fotografy. Na APS-C čipech je ekvivalentní rozsahu 24–120 mm.

Jako první v řadě objektivů DX disponuje elektromagnetickou clonou, která umožňuje přesnější a konzistentější expozice zejména při rychlém frekvenčním snímání. Objektiv je vybaven antireflexní vrstvou Nano Crystal Coat potlačující výskyt odrazů, systémem redukce vibrací, která rozšiřuje možnost snímání z ruky až o 4 kroky, a rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem SWM. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 0,35 m.

Model 16–80 mm je ideálním univerzálním společníkem na cesty. Tělo váží pouze 480 g a vyznačuje se kompaktními rozměry, fotografické uplatnění rozšiřuje také vysoká světelnost. Dostupný bude v průběhu července za cenu, která v přepočtu činí přibližně 26 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 2. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře