Nikon Photo Gallery představuje práce fotožurnalisty Rona Haviva

Dokumentoval válečné konflikty i přírodní katastrofy, násilí i krutost ve všech koutech světa. Na Balkáně strávil 10 let a jeho práce byla použita jako podklad pro odsouzení válečných zločinců u Mezinárodního trestního soudu. Se svým fotoaparátem za posledních třicet let navštívil více než stovku zemí a za své snímky obdržel řadu prestižních ocenění.

Screenshot_1

Ron Haviv je v současnosti jedním z největších jmen světové fotožurnalistiky, jeho práce mají výrazný dosah i díky své humanistické orientaci. V pražské Nikon Photo Gallery můžete v těchto dnech zhlédnout ukázku z jeho rozsáhlého díla. Výstava Testimony (Svědectví) je uskutečněna při příležitosti Havivova členství v mezinárodní porotě 21. ročníku soutěže Czech Press Photo 2015.

Screenshot_2

Snímky jsou v Nikon Photo Gallery zavěšeny do 22. listopadu, najdete je na ulici Újezd v Praze. Otevřeno je od úterý do neděle od 12 do 19 hodin, vstup je zdarma.

Poslední aktualizace 26. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře