Nikon Photo Gallery hostí výstavu portrétů celebrit Lenky Hatašové

Portréty známých osobností kultury, sportu nebo politiky Lenky Hatašové představuje v těchto dnech Nikon Photo Gallery na výstavě s názvem V jiném světle. Fotografie vychází z dlouhodobé spolupráce s osobnostmi a ukazují je na místech a v prostředích, v nichž se běžně fotografovat nenechají.

Lenka Hatašová – Michael Kocáb

Lenka Hatašová – Michael Kocáb

Lenka Hatašová se do devadesátych let věnovala především reportážní fotografii, dokumentovala válečnou situaci na Balkáně i tenisový grandslam. Od devadesátych let se však přesunula k tvorbě stylizovaných portrétů. Její práce můžeme zahlédnout jak v magazínech, tak na přebalech knih či desek českých autorů.

Lenka Hatašová – Zlata Adamovská

Lenka Hatašová – Zlata Adamovská

Výstava V jiném světle trvá v pražské Nikon Photo Gallery do 30. srpna 2015. Galerii najdete na Malé Straně, otevřeno je od úterý do neděle od 12.00 do 19.00, vstupné je zdarma.

Titulní fotografie: Lenka Hatašová – Lucie Bílá

Poslední aktualizace 2. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře