Nikon oslavuje 95 milionů vyrobených objektivů Nikkor

První objektiv Nikkor spatřil světlo světa v roce 1959. Odstartovala tím početná produkce výměnných objektivů, která v těchto dnech dosáhla 95 millionů vyrobených kusů. V tomto počtu najdeme přes 90 různých typů objektivů od širokoúhlých objektivů, rybích ok, přes makro objektivy až po superteleobjektivy.

lens_5cm_f2_545409_alt3

Jedním z prvních vyráběných modelů z roku 1959 byl Nikkor-S Auto 5 cm f/2. V témže roce vyšla také zrcadlovka Nikon F. V průběhu let vybavoval Nikon svá skla vlastními novými technologiemi, jako jsou antireflexní vrstvy Nano Crystal Coating nebo Fresnelův optický člen (PF) pro redukci chromatické aberace.

Nikon-AF-S-NIKKOR-300mm-f4E-PF-ED-VR

Jedním z posledních modelů, který Nikon představil v letošním roce, je AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR, pevný teleobjektiv, u nějž byl jako u prvního skla použit Fresnelův optický prvek.

Poslední aktualizace 1. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře