Nikon D5 oficiálně přichází

Nová vlajková loď mezi zrcadlovkami Nikon, o jejíchž specifikacích se dlouho spekulovalo (naposled jsme o ní psali v polovině prosince) je konečně skutečně na světě. Dohady se z velké části potvrdily. Nikon D500 dokáže využívat ISO neskutečných 3 280 000 (při rozšíření, nativní citlivost dosahuje ISO 102 400).

back

Kromě toho je vybaven novým systémem autofokusu s inteligentním sledováním pohybujících se objektů, natáčí 4K videa a umí vyfotit až 12 snímků za sekundu. Systém autofokusu disponuje 153 ostřícími body. Fotoaparát je osazen 20,8MPx snímačem CMOS novým obrazovým procesorem EXPEED 5.

diagonal

Hledáček nového Nikonu má 100% pokrytí a 0,72x zvětšení, na zadní straně fotoaparátu najdeme 3,2palcovou LCD obrazovku s 2,36 miliony body. Fotoaparát je možné připojit pomocí Ethernetu i k bezdrátovm sítím.

Nikon D500 bude dostupný od března tohoto roku a cena těla by se v přepočtu měla pohybovat okolo 160 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 6. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře