Nenechte si uniknout výstavu fotografií terezínských svědectví

Stopy, vzkazy a jiné nápisy vyryté do zdí terezínského ghetta mapuje výstava Svědectví terezínských zdí fotografa Richarda Homoly. Ze své sbírky téměř 300 negativů vybral rozsáhlejší část, která v sobě ukrývá příběhy Terezína během válečných let. Zachycené nápisy dnes navíc ohrožují různé opravy a přestavby.

Na souboru fotografií začal autor pracovat již v roce 2013 a grantem jej podpořila Nadace Židovské obce v Praze. Shromážděné nálezy jsou vyobrazeny na černobílých velkoformátových tiscích zhotovovaných z negativů formátu 18 × 24 cm a 20 × 25 cm formou kontaktních kopií na bromostříbrné papíry.

Richard Homola, ze souboru Svědectví terezínských zdí

Richard Homola, ze souboru Svědectví terezínských zdí

Svědectví terezínských zdí je možné shlédnout ještě do 16. května v Českém centru v Praze na Rytířské ulici. Vstup na výstavu je volný a otevřeno je ve všední dny od 11 do 18 hodin, v sobotu pak pouze do 17 hodin.

Titulní fotografie: Anna Pleslová, České centrum Praha

Poslední aktualizace 29. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře