Nejlepší fotografickou techniku za uplynulý rok ocenily TIPA Awards 2016

Soupisku těch nejlepších zrcadlovek, kompaktů, bezzrcadlovek, objektivů, belsků, stativů i další fotografické výbavy, která se na pultech obchodů objevila v minulém roce zveřejnila asociace TIPA – Technical Image Press Association. Tato odborná anketa je jedním z nejvlivnějších a nejuznávanějších zdrojů hodnocení fototechniky a vyhlašuje se celkem v 40 kategoriích.

Nejlepším profesionálním přístrojem pro fotografii a natáčení videa se stal Canon EOS-1D X Mark II. V kategorii zrcadlovek dále bodoval Canon EOS 5DS, Nikon D5, Pentax K-1, Nikon D500 a Sony α68.

main02

Seznam nejlepších DSLR objektivů ovládly společnosti Tamron a Sigma. Například zoom 18–200mm F/3.5-6.3 Di II VC od Tamronu byl vyhodnocen jako nejlepší objektiv pro začátečníky. Sigma uspěla mimo jiné v kateogrii profi objektivů s širokoúhlým ohniskem 20 mm F1.4 DG HSM | Art.

Mezi nejlepší bezzrcadlovky loňského roku patří Fujifilm X-T10, Olympus OM-D E-M10 Mark II, Fujifilm X-Pro2 a nejlepší profesionální přístroj Sony α7R II. Pokud byste k nim chtěli pořizovat objektiv, měli byste sáhnout například po Olympusu M.ZUIKO DIGITAL ED 7–14 mm 1:2.8 PRO nebo Sony FE 85 mm F1.4 G.

ILCE-7RM2_wFE35F14Z_right

Kompaktním fotoaparátům vévodí Sony Cyber-shot RX1R II, superzoomům pak Panasonic LUMIX DMC-FZ300/FZ330.

Z ostatního vybavení byly oceněny například stativ Manfrotto 190GO! Carbon Fiber nebo blesk Nissin i60A.

t560x470_easylink5

Kompletní seznam výsledků nalezente na webových stránkách organizace TIPA. Ceny jsou vyhlašovány každoročně, porota se skládá z editorů členských magazínů zaměřených na fotografii z celkem 15 zemí.

 

Poslední aktualizace 19. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře