National Geographic Photo Contest ohlásila vítěze roku 2015

Prestižní fotografická soutěž National Geographic má své letošní vítěze. Každoročně se soutěží ve třech kategoriích – Lidé, Místa a Příroda. Vítěz každé kategorie obdrží 2 500 dolarů a vítězné snímky budou publikovány v magazínu National Geographic.

6969574_1600x1200

Francisco Mingorance, Asteroid

Vyhlašuje se také vítěz Grand Prize, který kromě další finanční odměny získává účast na fotografickém semináři National Geographic v americké Columbii. Letošním vítězem se stala fotografie s názvem Dirt od Jamese Smarta. Snímek zobrazuje tornádo ženoucí se přes pozemky farmy v Coloradu. Snímek zároveň získal první místo v kategorii Příroda.

nasdha

Joel Nsadha, At the Playground

V kategorii Místa zvítězila fotografie Asteroid Franicsca Mingorance z andaluských močálů. Kategorii Lidé opanoval snímek Joela Nsadha z ugandského slumu Kamwokya. Snímek je portrétem mladíka Bwengye na jeho opatrovaném kole. Další snímky, kterým bylo uděleno čestné ocenění můžete najít na stránkách soutěže.

Titulní fotografie: James Smart, Dirt

 

Poslední aktualizace 31. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře