Národní ceny Sony World Photography Awards 2016 jsou vyhlášeny

Nejlepší českou fotografií za rok 2016 se podle soutěže Sony World Photography Awards stal snímek kopcovité krajiny zalité paprsky slunce fotografa Martina Raka. Národní ceny jsou vyhlašovány v celkem 60 zemích světa. Výherci obdrží vybavení od společnosti Sony a jejich snímky budou vystaveny na mezinárodní výstavě konající se od 22. dubna do 8. května v londýnském Sommerset House.

Martin Rak, český vítěz, se věnuje převážně krajinné fotografii a pochází z Prahy. Druhé místo v národním kole zastala Michaela Šmídová se snímkem ledního medvěda. Na třetím místě se umístila Simona Smrčková se záběrem z divadelních kulis. Snímky všech vítězů národních kol naleznete na webu soutěže.

smidova

© Michaela Šmídová, 2. místo, Česká republika, Národní cena, 2016 Sony World Photography Awards

smrckova

© Simona Smrčkova, 3. místo, Česká republika, Národní cena, 2016 Sony World Photography Awards

Sony World Photography uděluje každoročně kromě národních soutěží ceny v několika kategoriích: Professional, Open, Youth a Student. Zatím jsou zveřejněny pouze seznamy kandidátů, všichni výherci jednotlivých kategorií budou známi až 25. dubna.

Titulní fotografie: © Martin Rak, vítěz, Česká republika, Národní cena, 2016 Sony World Photography Awards

Poslední aktualizace 15. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře