Nahrajte své fotografie na síť

Sociální sítě v posledních letech zažívají extrémní rozmach, ať už se jedná o publikaci videopříspěvků, zveřejňování webových galerií s fotografiemi anebo pouhý pokec na Facebooku doplněný obrázky. Do každé z těchto kategorií můžete nahrávat snímky přímo ze Zoner Photo Studia.

Aktuální verze programu Zoner Photo Studio umožňuje nahrávat fotografie prostřednictvím Zoner Photo Uploaderu do obrázkových alb Facebooku a fotografických galerií Flickr a Picasa. Ve všech případech je to práce velmi jednoduchá a její podmínkou je pouze vytvořený účet na daném serveru, i když i vytvoření účtu je možné z prostředí Photo Studia, které vás přesměruje na tu správnou stránku pro vytvoření účtu.

Na Flickr v nejvyšší kvalitě

Všechny tři možnosti nahrávání fotografií najdete na záložce Správce v nabídce Publikovat. Po jejím otevření je na konci seznam sociálních sítí, do nichž můžete odvelet své fotografie. Vzhledem k tomu, že na sociální sítě bude chtít pravděpodobně nahrát pouze omezenou sadu fotografií, měli byste si ji připravit předem a umístit do samostatné složky, ze které budete snímky nahrávat.

Všechny snímky ve složce by již měly být upraveny podle vašich představ, v závislosti na typu sítě je pak možná jejich dodatečná změna rozměrů. V případě Flickru budete po spuštění modulu pro nahrávání fotografií požádáni o autentizaci spojení, aby mohl program Zoner Photo Studio spolupracovat s galerií a snímky nahrávat. Tuto autentizaci je nutné provést před každým nahráváním fotografií.

Po autentizaci na webu Flickru se vraťte opět do okna Photo Studia a klepněte na tlačítko Dokončit autentizaci. Následně se otevře okno pro výběr a nahrávání snímků do galerie, vybrat můžete buďto některou ze stávajících galerií anebo vytvořit galerii zcela novou. Jakmile máte galerii vybranou, klepněte na tlačítko Další a vyberte si velikost, ve které mají být snímky nahrány.

V tomto případě doporučuji nahrávat původní velikost a ještě před samotným nahráváním fotek si upravit velikost snímků. Pokud necháte úpravu velikosti na automatice, může se stát, že výsledek nebude zrovna nejlepší, především co se ostrosti týká, protože většina webových galerií snímky zmenšuje na nějakou konkrétní velikost ale už je nedoostřuje.  U Flickru je velikost fotky omezena pouze datově, a to na 10 MB. Posledním klepnutím na tlačítko Další zahájíte automatizovaný upload všech snímků z aktuálně otevřené složky.

Facebook a Picasa automaticky

Nahrávání snímků na Facebook anebo do galerií webu Picasa je možné shodným způsobem, jako v případě Flickru. U těchto webů je však možné zvolit si automatické přihlašování přímo v nastavení Zoner Photo Uploaderu, takže je práce rychlejší a nemusíte procházet žádnou autentizací.

Detailní popis uploadu fotografií do alba na Facebooku jsme již uváděli a o uploadu do galerie Picasa jste si také mohli přečíst. V obou případech doporučuji opět snímky před nahráváním zmenšit snímky přímo v Zoner Photo Studiu. Kupříkladu Facebook donedávna podporoval snímky o maximální velikosti cca 600 px na delší straně, takže zmenšení mohlo být mnohdy oproti originálu více jak čtyřnásobné. Snímky pak budou postrádat ostrost.

Pro zmenšení obrázků, nahrávaných na sociální sítě velmi dobře poslouží nástroj Hromadné úpravy, který jsme také detailněji probírali. Vzhledem k současnému rozšíření notebooků a rozlišení jejich obrazovek, bude asi nejbezpečnějším nejmenším rozlišením snímku velikost 1024 px na delší straně, u služeb které neomezují velikost snímků, pak doporučuji ponechat delší stranu o velikosti 1600 px. Nahrávat větší obrázky je již zbytečné plýtvání prostorem a také časem při nahrávání.

Poslední aktualizace 21. února 2011

35 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře