Na internet unikly specifikace a fotografie nové „padesátky“ od Canonu

Oblíbený a finančně dostupný objektiv Canon EF 50mm f/1,8 se zřejmě brzy dočká svého nástupce. Jako první s touto zprávou přišel server Digicame-info a zveřejnil předpokládané specifikace a fotografii nového EF 50mm f/1,8 STM.

Objektiv by měl být tvořen šesti prvky v pěti skupinách a vybaven krokovým motorem STM pro plynulé a tiché zaostřování. Přestože má objektiv stejný počet prvků a skupin, bude podle uvedených rozměrů o něco těžší a kratší (vážit by měl 160 g, délka činí 39,3 mm).

Současný Canon EF 50mm f/1,8 II

Současný Canon EF 50mm f/1,8 II

Plastový bajonet podle uniklé fotografie vystřídá kovový. Vypadá to tedy, že by se nová padesátka mohla dočkat solidnější konstrukce než u svého předchůdce. O současném objektivu EF 50mm je známo, že se při pádu často rozpadne na dva kusy.

Změnit by se také měla velikost závitu filtru z 52 mm na 49 mm. Jak je vidět na zveřejněné fotografii, nebude objektiv opatřen stabilizací obrazu. Podle serveru Canon Watch se oficiální oznámení o vydání objektivu očekává v brzké době.

Poslední aktualizace 7. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře