Muzeum umění Olomouc oslavuje výstavou 10. výročí založení České fotoškoly

Na přelomu let 2005 a 2006 byla založena Česká fotoškola, která od svého zahájení působí v několika městech ČR. K jejímu výročí uspořádalo Muzeum umění Olomouc výstavu studentů a absolventů kurzů tvůrčí fotografie Svatopluka Klesnila, zakladatele fotoškoly, která nese název SPOLU V.

Screenshot_5

Foto: Barbora Skopalíková

Klesnil je absolventem Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a ve své tvorbě se věnuje především sociálnímu dokumentu a reportáži, mimo jiné získal také ocenění v soutěži Czech Press Photo v roce 2009. Česká fotoškola poskytuje fotografické vzdělání formou kurzů, workshopů, nabízí také účast na dlouhodobých projektech.

Screenshot_6

Foto: Iva Višinková

Výstava SPOLU V se koná v prostorách Arcidiecézního muzea a potrvá do 22. září 2015. Muzeum najdete na Václavském náměstí v Olomouci, otevřeno je denně mimo pondělí od 10.00 do 18.00, plné vstupné činí 70 Kč, snížené pak 35 Kč.

Titulní fotografie: Lucie Podhorná

Poslední aktualizace 28. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře