Moravská galerie propůjčí své prostory ženám na fotografiích Miroslava Tichého

Výstavu Ženy a ženy zahájí v příštím týdnu Moravská galerie v Brně. Expozice představí fotografie nonkonormního fotografa a kyjovské legendy Miroslava Tichého. Ve svých snímcích zachycoval téměř výhradně ženy.

Tichého snímky nesou atmosféru balancující mezi voyeurstvím a platoničností. Své objekty fotografoval na ulicích či koupalištích, aniž by něco tušily, podomácku vyrobenými fotoaparáty z nejrůznějších součástek od plechovek po skla brýlí.

MIROSLAV TICHÝ

Jeho fotografie zůstaly světu ukryty až do devadesátých let. Poté se však dostaly do mnoha zahraničních galerií, například v New Yorku nebo pařížském Centre Pompidou. Tichého osobnost a tvorba byla mnohdy přijímána rozporuplně. Zatímco někteří jej považují za příklad dokonale zvládnuté kurátorské manipulace, jiní se o něm vyjadřují jako o úžsném spontánním objevu.

MIROSLAV TICHÝ 1

Výstava Ženy a ženy bude zahájena 4. června 2015 v 18.00 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské Galerie v Brně na Husově ulici a potrvá až do 13. září. Plné vstupné je 40 Kč, slevněné 20 Kč. Otevřeno je od středy do neděle od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek až do 19 hodin.

Poslední aktualizace 25. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře