Moment vydává nový makro objektiv pro smartphony

Firma Moment se zabývá výrobou přídavných objektivů, v loňském roce na trh uvedla dvě ohniska 18 mm a 70 mm pro chytré telefony. Tentokrát přichází s novým makro objektivem s desetinásobným zvětšením při ohniskové vzdálenosti 25 mm.

Macro6

Oproti mnohým jiným přídavným objektivům se tento skládá z několika prvků pro lepší ostrost a minimalizaci zkreslení. Najdeme zde ED skla a vícenásobnou antireflexní vrstvu. K objektivu je dodáván difuzér v podobě přišroubovatelné clony, který umožňouje dosáhnout měkkého osvícení focených objektů.

Macro9

Cena objektivu a podrobnější technické specifikace nejsou známy. Na svých webových stránkách společnost Moment říká, že by objektiv chtěli uvést do prodeje už v srpnu. Zveřejněno už bylo pár ukázkových fotografií:

Photo-May-30-6-00-14-PM-1-e1434577014195

IMG_9343

Poslední aktualizace 4. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře