Mitakon Speedmaster 85mm f/1,2 cílí na portrétní fotografy

Společnost Mitakon přichází na trh s novým objektivem Speedmaster s pevným ohniskem 85 mm a vysokou světelností f/1,2. Konstruován je pro full frame zrcadlovky.

Díky plně kruhové cloně s rozsahem od f/1,2 do f/16, která je tvořena 11 lamelami, je možné efektivně pracovat s hloubkou ostrosti a dosáhnout měkkého bokehu. Speedmaster je tak ideálním kouskem pro portrétní fotografii. Tvoří jej devět prvků v šesti skupinách s dalšími šesti prvky, které pomáhají odstranit aberace a zachovat výbornou ostrost i při plně otevřené cloně.

Objektiv bude dostupný od května s bajonetem pro Canon EF, Nikon F a Sony FE, později také pro Sony A a Pentax K. Cena je stanovena na přibližně 20 tisíc v přepočtu na české koruny. Kompletní specifikaci najdete na stránkách výrobce.

 

Poslední aktualizace 18. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře