Mít dobrý fashion blog znamená mít dobré fotky

Na svém Bloglovin účtu (pro ty, kteří neznají – Bloglovin je bezplatná služba určená ke sledování oblíbených blogů. Všechny máte pohromadě na jednom místě ve svém účtu a roztříděné do kategorií, takže vždy přesně vidíte přečtené a nové příspěvky) mám uloženo přes padesát blogů, ale opravdu pravidelně a se zájmem sleduji tak deset z nich. Jsou to blogy o jídle, fotografii, architektuře, designu a především o módě. Píšou je různí lidé z různých koutů světa, většina je anglických, českých a slovenských, několik španělských a sem tam se najde i jiný jazyk.

Jedna z nejznámějších ikonek Bloglovin.com, ilustrace: Liselotte Watkins, zdroj: Bloglovin.com.jpg

Jedno však mají všechny mnou sledované blogy společné – skvělé fotky. Bez hezkých, kvalitních a zajímavých fotografií nemůže existovat poutavý blog, tedy alespoň pro mě ne. Jestli se totiž něčemu u blogů opravdu vyhýbám, jsou to hrubky v textu a špatné fotky.

Výrazem špatné fotky rozhodně nemyslím to, že nejsou technicky dokonalé, spíše nicneříkající, nudné, bez výrazu. Ostatně takový obsah ani nemá šanci na větší úspěch, čtenářská veřejnost je neúprosná a takový blog nebude mít nikdy takovou sledovanost jako ten, do kterého autor investuje více času a úsilí a dejme tomu i kus talentu.

Dnes bych vám ráda ukázala několik mých oblíbených stránek, kam si chodím ve volné chvíli pro inspiraci nejen kvůli módě, ale i podívat se na povedené fotografie. Móda je navíc tak trošku moje obsese, takže tímto pracovně-volnočasovým zájmem úspěšně zastírám fakt, že jsem nakupovací maniak (jen během psaní tohoto článku jsem si objednala dvoje boty…).

O francouzské divě The Cherry Blossom Girl jsem už psala v jednom z minulých pátečků. Snové fotografie focené venku, v lese, na louce, ve vodě, někdy i na zámku.

Fotografie ze série focené v zámecké zahradě, Chateaux de la Loire, foto: The Cherry Blossom Girl.jpg

Těžko říct, nakolik jsou všechny její fotky přímo přirozené a nakolik je to těžká stylizace. To se pravděpodobně nikdy nedozvím, protože ani s touto autorkou ani s jinými se asi nepotkám, ale v tom je právě to kouzlo. Jejich osobní život mě příliš nezajímá, jen chci, aby mě i nadále jejich práce inspirovala. The Cherry Blossom Girl je přesně ten typ blogu, kam se chodím pokochat očima a text je pro mě vedlejší.

Která z žen, se slabostí pro oblečení a doplňky, by neznala weby The Sartorialist a Garance Doré.

Toto duo (mimochodem jsou to životní partneři) mě nepřestává bavit a inspirovat. Scott Schuman alias pan Sartorialist je talentovaný fotograf a kdybych měla dvěma slovy popsat své vysněné povolání (a zapomenout, že dělám v Zoneru) řekla bych: streetstyle fotograf. Viz jeden z nedávných Scottových komentářů k velmi povedené kampani oděvní značky J. Crew.

„Čau lidi,

Jen jsem vám chtěl říct pár slov o projektu, na kterém s Garance už pár měsíců pracujeme. Lidé z oděvní značky J. Crew nás oslovili s nabídkou procestovat kus světa a nafotit pár přátel i neznámých lidí v oblečení z jejich dílen, abychom ukázali, jak je styl J.Crew globální a nositelný pro všechny.“

Nezní to jako špatná práce…

U Scotta Schumana se mi především líbí to, že jeho modelky a modelové jsou lidé z ulice a (téměř) vždy vypadají přirozeně. Vlastně ani nemají moc šanci se nějak stylizovat, obvykle je to věrné zachycení dané osoby v daném momentu a o to jsou fotky zajímavější.

Garance Doré má bezvadné fotky a nejen to. Vždy žasnu nad jejími krásnými kresbami a vtipnými články, ve kterých dokáže zábavně a s lehkostí rozebrat „závažná“ témata, např. její zamyšlení obyčejné ženy nad dokonalým tělem modelky v dokonalých bikinách apod. Někdy nevím, jestli mám raději její fotky nebo ilustrace.

Jedna z ilustrací v rámci spolupráce Garance Doré s módním domem Louis Vuitton. Zdroj: Garance Doré.jpg

Ikonou v kombinování barev, stylů a materiálů je pro mě osobně The Glamourai.

To, co většině lidí přijde na první pohled nekombinovatelné a dohromady neslučitelné, obleče tato bloggerka a šikovná stylistka s naprostou samozřejmostí a s grácií. A někdy prostě jen vytvoří úplně jednoduchý outfit, ale vypadá v něm tak dobře, že se musím koukat znovu a znovu.

Perfektní kombinace do deště anebo každé počasí může být krásné. Zdroj: The Glamorai

Tak mě napadá, že kdybych svoji závislost na Bloglovin.com více korigovala, i moje peněženka by to ocenila. Ale na druhou stranu, když něco milujeme, musíme něco také obětovat.

Poslední aktualizace 2. července 2012

54 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Eva Škaroupková

Od konce roku 2009 pracuje v softwarové divizi ZONERu, kde se zabývá obchodem a marketingem v zahraničí. Je tak trochu rusofilka, studium ruštiny a mezinárodních vztahů na ní zanechalo své stopy. Kromě cest do Ruska vyhledává také cesty kamkoliv jinam, poznání a objevování nového. Miluje léto, teplo, slunce a plážový volejbal a od jisté doby také fotografování.

Číst všechny články.

Komentáře