Mint vylepšuje instantní fotoaparát InstantFlex

Fotoaparát InstantFlex od hongkongského výrobce Mint je na poli instantních fotoaparátů opravdovým originálem. Svým vzhledem se podobá českému Flexaretu, nebo chcete-li slavnějším německým přístrojům Rolleiflex. Právě od techniků této firmy načerpal Mint inspiraci při vylepšování jejich instantu TL70.

instant1

Asi největší změnu zaznamenal hledáček. Ten je 5krát jasnější, zaostřit obrázek bude teď mnohem jednodušší, a to v zšeřelých podmínkách. K dispozici máte i lupu. Ostří se kolečkem na boku přístroje.

1e1628c7-894b-4834-9b09-95580050b823

Fotoaparát je plně manuální, clona se nastavuje na přední straně. Dostupné jsou hodnoty f/5.6, f/8, f/16, f/22 a f/bokeh pro speciálně tvarovaný bokeh. Závěrku je možné nastavit mezi hodnotami 1/500 až 1 sekunda a v módu B maximálně na 10 sekund. Expozici můžete kontrolovat pomocí vestavěného expozimetru.

Do InstantFlexu pasují filmy Fuji instax mini. Cena byla stanovena na necelých 10 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 2. června 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře