Meta35 přenáší metadata z kinofilmových fotoaparátů do počítače

Pokud fotíte na kinofilm a skenujete své fotografie do počítače, pak jste si možná někdy posteskli nad tím, že je nejde tak jednoduše třídit a organizovat. Na rozdíl od digitalních fotografií totiž postrádají skenované snímky informace z metadat. Na to reaguje společnost Promote Systems s novým softwarově-hardwarovým řešením Meta35.

Screenshot_2

Jde o malé USB zařízení a adaptér pro přenos dat pro Nikon, Canon nebo Minoltu. Kompatabilní fotoaparáty jsou Canon EOS 1V, Nikon F6, Nikon F5, Nikon F100, Nikon N90s/F90s, Nikon N90/F90, Minolta Maxxum 9/Dynax 9/Alpha 9 a Minolta Maxxum 7/Dynax 7/Alpha 7. S pomocí softwaru Meta35 pak můžete z příslušného fotoaparátu stáhnout informace o expozici a synchronizovat je s oskenovanými fotografiemi.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2vR8Qd1wgyQ&w=560&h=315]

Zařízení Meta35 také umožňuje upravovat vnitřní nastavení firmawaru fotoaparátu, jako je automatické přetáčení filmu, aktivace autofokusu nebo funkce tlačítek. Možnosti nastavení a synchronizace metadat se liší u jednotlivých modelů. Kompletní popis produktu najdete na jeho webových stránkách, kde je možné také Meta35 zakoupit. V přepočtu stojí přibližně 3,5 tisíce Kč.

Poslední aktualizace 15. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře