Menší fotografie bez ztráty kvality nabízí aplikace JPEGmini

S přibývajícími megapixely fotoaparátů roste i velikost souborů, které z nich vychází. Tím více místa na disku obrázky zabírají nebo tím déle se nahrávají na web. Zejména pokud patříte k těm, kteří fotí do JPEGu nebo byste rádi ušetřili čas a prostor a zrychlili přenos obrázků mezi různými zařízeními, mohla by vás zajímat aplikace JPEGmini.

Jde o šikovný nástroj, jehož tvůrci tvrdí, že dokáže zmenšit fotografie ve formátu JPEG až o 80 % aniž by jakkoliv narušil jejich obrazovou kvalitu. Aplikace sestává z detektoru kvality snímku, který imituje lidskou percepci obrazu a určuje maximální možné zmenšení originálních souborů. Druhou součástí je JPEG encoder provádějící samotný proce komprese. Podle testů výrobců od sebe originální a zmenšené fotografie nejdou rozeznat ani při 100 % zoomu.

Aplikaci si můžete vyzkoušet přímo na jejích webových stránkách. Desktopové verze produktu jsou zpoplatněny, cena začíná na necelých 20 dolarech.

Poslední aktualizace 30. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře