Make up stories – líčení na fotografii

Není to tak dávno, co se mi naskytla příležitost nafotit si práci profesionální vizážistky – pro mě osobně něco úplně nového a lákavého. Barvy, denní světlo bez přídavných blesků, make-up a líčení, krásná modelka a skvělá atmosféra, to byla klíčová slova pro ono dubnové odpoledne.

Vizážistka Lenka zkoušela během akce několik typů líčení a záměrně volila i divočejší barvy, protože, jak sama uvádí v textu níže, na focení je potřeba mnohem výraznější líčení než na běžné nošení. My obě jsme si navíc chtěly zaexperimentovat a vyzkoušet nové věci.

Jak by mělo vypadat správné líčení na fotografii (třeba i svatební) popisuje Lenka Slavíčková, profesionální vizážistky a nez. senior sales director Mary Kay, v našem rozhovoru:

Jaký je rozdíl mezi tím, když fotíš na běžný den/akci/večírek a tím, když jde o cílené líčení na fotografii?

Hlavní a asi jediný rozdíl je v intenzitě líčení. To, co se nám na normálním běžném líčení zdá přehnané, je na fotografii právě ideální.

A existuje i nějaký rozdíl mezi tím, když líčíš ženy na focení v interiéru a exteriéru?

Rozdíl je hlavně v tom, o jaké focení se jedná. Pokud fotíme v interiéru bez světel a blesků (na různých večerních akcích), nesoustředím se na barevnost, ale spíše na výraznější tmavé líčení, které na fotce opravdu vynikne. U profesionálního fotografa si můžeme dovolit opravdu cokoliv, jen je důležité co nejvíce eliminovat rozjasňující a lesklé prvky, které se mohou odrazit v případě, že se blesky budou používat.

V exteriéru nám naopak nádherně vyniknou všechny barvy, proto často používám pastelové a rozjasňující odstíny.

Při našem focení se mi hodně zamlouvalo skvělé modrozelené svatební líčení. Jaké líčení nejčastěji děláš pro svatby a svatební fotografii?

Na fotce jsem použila nový trend inspirovaný přírodou. Ale nové trendy používám pouze tehdy, pokud se hodí k osobnosti nevěsty. Je spousta faktorů, podle kterých svatební líčení vybíráme. Pokud je celá svatba sladěná do nějaké barvy, např. často fialová, zelená, zlatá, stříbrná apod., tak se prvky těchto barev v líčení vždy objeví. Jako druhou variantu svatebního líčení používám tzv. „falešné kouřové líčení“, které je neutrální. Ale ten nejdůležitější faktor je samotný pocit nevěsty. Líčení má pouze vyzdvihnout její krásu a přednosti, ne ji změnit v někoho jiného.

Na co se při svatebním líčení nesmí zapomenout?

V první řadě by měla nevěsta myslet na to, jak co nejvíce eliminovat problémy na pleti. Nesrovnalosti, které se pak na pleti objevují, se dají skrýt dokonale propracovaným make-upem. Nesmí se zapomínat také na tvářenku, která je dominantou svatebního líčení, a na rty. Na fotografiích pak tyto partie vynikají nejvíce, když fotíme z různých úhlů. Svatební líčení bývá zrádné v tom, že musí vydržet „neponičené“ celý den až do večera. Proto je tu nezbytné používat fixační a matující přípravky, proti nežádoucímu lesku.

Jaké jsou podle tebe nejčastější nešvary při svatebním líčení? Co potom vypadá na fotce nehezky až nelichotivě?

Pro mě osobně je největším nešvarem to, když se nevěsta líčí sama. Často sama neodhadne, v jaké intenzitě má líčení použít, protože je zvyklá na denní líčení. Svatební líčení bývá výraznější, aby právě vyniklo na fotografiích. Musíme si dávat pozor na detaily, které fotografie může ukázat, jako např. správný odstín make-upu, barevné sladění očí a tvářenky, lesklá pleť apod. Druhý extrém může být i přehnaně výrazné líčení. Jak už jsem jednou zmiňovala – líčení má vyzdvihnout krásu ženy a její přednosti, ne ji změnit v někoho jiného.

Lenka Slavíčková má svoje studio v Brně, ale za líčením cestuje po celé republice. Kontaktovat ji můžete skrze web zde.
Lenka Slavíčková

Poslední aktualizace 8. července 2013

55 1
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Eva Škaroupková

Od konce roku 2009 pracuje v softwarové divizi ZONERu, kde se zabývá obchodem a marketingem v zahraničí. Je tak trochu rusofilka, studium ruštiny a mezinárodních vztahů na ní zanechalo své stopy. Kromě cest do Ruska vyhledává také cesty kamkoliv jinam, poznání a objevování nového. Miluje léto, teplo, slunce a plážový volejbal a od jisté doby také fotografování.

Číst všechny články.

Komentáře