Lomo’Instant Wide je novinkou analogové instantní fotografie

Lomography se tento týden pochlubila se svým nejnovějším fotoaparátem Instant Wide. Ten využívá filmu Fuji Instax Wide, který je dvakrát větší než Instax Mini.

LomoInstantWide_Black_quarter-right-with-film

LomoInstantWide_Black_back

Na fotoaparátu lze navolit tři režimy. Kromě plné automatiky můžete využít módu Bulb pro dlouhé expozice nebo také módu Fixed Shutter Speed, který umožňuje nastavit rychlost závěrky nezávisle na okolním světle. Clonu je možné nastavit od f/8 do f/22.

LomoInstantWide_Remote-Control

Jednou ze zajímavých součástí fotoaparátu je velká 90mm krytka objektivu. Ta kromě ochranné funkce slouží jako tlačítko pro dálkové spouštění fotoaparátu. K objektivu lze připojit také nástavce pro změnu úhlu záběru a fotoaparát podporuje použití blesku.

Lomo’Instant Wide bude vydáván v malých várkách v přepočtu za necelých 5 tisíc korun. Prohlédněte si také několik ukázkových fotografií:

Lomo-Instant-Wide_Standard-Lens-10

Lomo-Instant-Wide_Standard-Lens-2

Lomo-Instant-Wide_Close-Up-Lens-Attachment-1

Lomo-Instant-Wide_Bulb-3

Lomo-Instant-Wide_Bulb-2

Poslední aktualizace 17. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře