Lomography spustila kampaň na další retroobjektiv

Po Jupiteru a Petzvalu se společnost znovu Lomography pouští do objevování kouzla práce s historickými objektivy. Tentokrát se inspirovala objektivem vytvořeným Louisem Daguerrem a Charlesem Chevalierem v polovině 19. století a na Kickstarteru jej nabízí pod názvem Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art. Majitelé moderních digitálů si tak budou moci užít jeho unikátní kombinace ostrého obrazu s měkkým nádechem.

lomography5

Podobně jako u předchozích objektivů, Achromat obsahuje systém clonových „plátků“ Waterhouse Aperture. Jednotlivé plátky odpovídají cloně f/2.9 až f/16 a zasouvají se před samotné optické prvky objektivu pomocí manuálního výběru clony. Doplněny byly o dva speciální druhy – Lumière a Aquarelle, který navozují dojem malovaného obrazu.

lomography4

Objektiv bude dostupný s bajonety Canon EF a Nikon F a pomocí adaptérů jej bude možné používat i s dalšími fotoaparáty (Sony či Fuji). Momentální cena objektivu se na Kickstarteru v přepočtu pohybuje okolo 10 tisíc Kč, objednávky začne Lomography vyřizovat od podzimu 2016.

Ukázkové fotografie:

lomography8

© Martynas Katauskas

lomography9

© Emily Soto

lomography3

© Sunsern Poontavee, efekt Aquarelle

lomography2

© Masakata Odaka, efekt Lumière

lomography7

© Remy Perthuisot

Poslední aktualizace 7. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře