Light L16 mění dosavadní principy fotografování kompaktem

Novinka fotografického startupu Light není jen tak ledajaký fotoaparát. Tento malý kompakt nazvaný L16 v sobě ukrývá celkem 16 oddělených fotoaparátů s různými ohniskovými vzdálenostmi, jejichž spoluprací vznikají 52megapixelové snímky.

product_01_hero

L16-BACK-UI

Na fotoaparátu se zoomuje pomocí dotyku na 5palcovém dotykovém displeji. Fotoaparát poté vybírá 10 z celkových 16 objektivů a kombinuje jejich výstupy do jediné fotografie. Výrobci slibují, že s touto technologií dosáhnou uživatelé kvality DSLR zrcadlovek. Fotoaparát navíc umí natáčet 4K video, je vodě a prachu vzdorný a je vybaven integrovanou GPS a Wi-Fi.

[vimeo 141273968 w=500 h=281]

Na trhu se tato novota objeví pravděpodobně až v létě 2016, ale už od listopadu si bude možný Light L16 předobjednat na stránkách výrobce v přepočtu za cca 40 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 12. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře