Letošní ceny EISA Awards byly rozdány

Evropská asociace EISA rozdala ocenění pro nejlepší fotografické produkty pro sezónu 2015/2016. Ceny uděluje fotografický panel, který sdružuje 16 předních evropských foto magazínů. Vítězné fotoaparáty, objektivy a další zařízení jsou vybírány z těch, které na trh vstoupily v uplynulých 12 měsících.

Na poli digitálních zrcadlovek zabodovala firma Canon s modelem 5DS v kategorii profesionálních DSLR a modelem 7D Mark II v kategorii Prosumer. Jako nejlepší profesionální DSLR objektiv byl také oceněn Canon EF 11–24 mm f/4L USM.

Nedávno vydaná Leica Q získala titul prémiového kompaktního fotoaparátu. O další ocenění v kategorii kompaktů se podělily firma Olympus s fotoaparátem OM-D E-M5 II a objektivem Zuiko ED 40–150 mm f/2,8 PRO  a firma Fujifilm s fotoaparátem X-T10 a objektivem Fujinon XF 16–55 mm f/2,8 R LM WR. Jako nejlepší profesionální systémový kompakt byla vyhodnocena Sony A7 II.

EISA vybrala také nejlepší fotografickou inovaci za loňský rok. Stal se jí přídavný fotoaparát pro chytré telefony DXO One. Nejlepší fotogafickou výbavu z chytrých telefonů pak vlastní LG G4.

Kompletní výsledky najdete na webových stránkách cen EISA.

Poslední aktualizace 16. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře