Leica vydává nový teleobjektiv pro systém SL

Nejnovějším přírůstkem mezi objektivy Leica je model APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8-4. Tenhle světelný objektiv s širokým rozsahem doplňuje již dříve uvedený Leica Vario-Elmarit-SL 24–90 mm f/2.8–4 ASPH a spolu tak pokrývají široké spektrum užití v různých situacích.

Novinka má integrovanou optickou stabilizaci obrazu, která umožňuje prodloužení expozičních časů až o 3,5 EV. Leica slibuje tichý a velmi rychlý ostřící systém schopný zaostřit od 0,6 m při ohnisku 90 mm a 1,4 m při ohnisku 280 mm.

Objektiv je složen z 23 prvků v 7 skupinách, 7 prvků je vyrobeno ze speciálního skla pro minimalizaci chromatických vad. Motorek uvnitř objektivu zajišťuje, že jeho délka se při zoomování a ostření nemění. Objektiv je také utěsněn proti prachu a vlhkosti.

V obchodech bude Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8-4 dostupný od konce března, doporučená cena se v přepočtu blíží 160 tisícům Kč.

Poslední aktualizace 16. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře