Leica vstupuje na trh s instaxy

Instantní fotografie se těší značné popularitě. Příležitost na tomto poli vycítila zřejmě i legendární německá značka Leica a představuje svůj vlastní instantní fotoaparát s příznačným názvem Leica Sofort (něm. ihned, okamžitě).

white_teaser-480x320 orange_teaser-480x320 mint_teaser-480x320

Fotoaparát s jednoduchým čtvercovým designem ve třech jasných barvách (bílé, oranžové a mentolové) zapadá mezi ostatní současné instaxy. Vybaven je optickým hledáčkem, displejem s navigačním menu a ovládacími tlačítky. Disponuje několika režimy, jako je Automatic, Party & People, Sport & Action, Selfie nebo Makro a umí také dvojité expozice. Zaostřovací vzdálenost, kompenzaci expozice i blesk si však budete moci nastavit i sami dle své libosti.

kamera-modi_960x640_teaser-960x640

Leica k fotoaparátu nabízí také vlastní černobílé a barevné filmy o velikosti Fuji Instax Mini. Místo klasického bílého rámečku však budou lemovány krémovým teplým odstínem.

Černobílé instantní filmy jsou poměrně novinka, Fujifilm ty své představil teprve nedávno. Ostatně do Leicy Sofort bude možné použít právě i filmy Instax Mini.

Leica Sofort se na trhu objeví v listopadu a stát bude přibližně 7,5 tisíc Kč. Pro srovnání cena fotoaparátů Fujifilm Instax Mini a Lomo´Instant užívajících stejný formát filmů se pohybuje zhruba od 3 do 4 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 16. září 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře