Leica Q je oficiálně na světě

Očekávaná novinka od firmy Leica, 24megapixelový full frame kompaktní fotoaparát označený písmenem Q, byl tento týden konečně oficiálně oznámen. Fotoaparát je osazen fixním vysoce světelným objektivem Summilux 28 mm f/1,7.

topdown

Citlivost CMOS senzoru modelu Q sahá až k ISO 50 000, fotoaparát je schopen snímat rychlostí až 10 snímků za sekundu v plném rozlišení. Leica také tvrdí, že má tento fotoaparát nejrychlejší autofokus ze všech full frame kompaktů na trhu.

rear

Kromě pro Leicu již tradiční solidní konstrukce přináší model také 3palcový dotykový displej a 3,68megapixelový elektronický hledáček. Jak v hledáčku, tak na displeji si můžete zobrazit rámečky zorného pole oblíbených ohniskových vzdáleností 35 a 50 mm a komponovat tak obraz také pro tato ohniska.

Leica Q už je nyní na pultech fotobchodů, koupě vás vyjde na 109 990 Kč. Podrobné informace najddete na stránkách společnosti Leica.

Poslední aktualizace 13. června 2015

1 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře