Leica přidala do svého portfolia objektivů Summilux-TL 35 mm f/1.4

Vysoce světelnou novinku oficiálně uvedla společnost Leica. Objektiv Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH je určen pro řadu kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy Leica T, použít půjde i s fotoaparáty řady SL.

Leica

Objektiv je složen z dvanácti prvků v osmi skupinách. Čtyři asférické členy se starají o eliminaci chromatických a sférických vad a distorzí. Nejmenší zaostřovací vzdálenost činí 40 cm a systém automatického ostření můžete kdykoliv doladit pomocí manuálního. Vysoká světelnost  je výhodou při práci za nepříznivých světelných podmínek.

1449595894000_IMG_562145

Objektiv dosahuje rozměrů 77 x 70 cm a váží 428 gramů bez sluneční clony. Dostupný bude v černé a stříbrné variantě. Cena byla v přepočtu stanovena na necelých 60 tisíc Kč. Koncem roku by měl k tomuto objektivu přibýt model  Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH pro stejnou řadu fotoaparátů.

Poslední aktualizace 23. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře