Leica oznámila trojici širokoúhlých objektivů řady M

Tři klasická skla od firmy Leica se dočkala svého combacku. Objektivy Leica Elmarit-M 28 mm f/2,8 ASPH, Leica Summicron-M 28 mm f/2 ASPH a Leica Summicron-M 35 mm f/2 ASPH bude brzy možné nasadit na fotoaparáty Leica série M.

Konstrukce objektivů je robustní s kovovými a ochrannými prvky včetně kovové krytky objektivu. Summicron 35 mm se chlubí 11lamelovou kruhovou clonou pro hladký a jemný bokeh. 28mm verze dospěla k vylepšením optického designu a má být rychlým pomocníkem i při nízkých světelných podmínkách. Elmarit 28 mm je nejkompaktnější kousek z trojice a hodí se například pro street a reportážní fotografii.

Summicron 28 mm a Elmarit 28 mm budou dostupné na konci ledna za ceny, které v přepočtu činí téměř 100 a 55 tisíc korun. 35mm ohniska se dočkáme v únoru za přibližných 70 tisíc korun.

Poslední aktualizace 16. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře