Leica M-D bez LCD displeje jde oficiálně do prodeje

Ještě předvčerem jsme vydání nového fotoaparátu Leica M-D (Typ 262) pouze předpovídali. Dnes už je venku zpráva o vydání přímo od společnosti Leica. V době kdy se mnoho společností předhání fotoaparáty nabitými nespočetnými funkcemi Leica nabízí minimalistický, jednoduchý model profesionální kvality.

leica4 leica2

Nejenže na fotoaparátu nenajdete žádné LCD, ale celé ovládání přístroje bylo zjednodušeno na pár voličů pro nastavení, expozičního času, clony a citlivosti.  Manuálně můžete také ostřit, o nic dalšího už se ale starat nemusíte. Žádné proklikávání menu, žádné těkavé kontroly náhledů fotografií na displeji. Leica M-D se tak posunula blíže analogovým předchůdcům a koneckonců navazuje na svou starší kolegyni Leicu M (Typ 262).

leica3

Uvnitř dálkoměrného přístroje se ukrývá 24Mpx full frame CMOS snímač a obrazový procesor Maestro. Citlivost je možné nastavit v rozmezí ISO 200 až 6400. Snímky jsou ukládány pouze jako RAW soubory ve formátu DNG. Fotoaparát disponuje zvláště tichým zvukem závěrky. Minimalistický styl doplňuje také vzhled modelu M-D, kde byla o vynecháno typické červené logo Leica.

Fotoaparát bude možné zakoupit od května a stát bude přibližně 160 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 29. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře